STADIUL DE EXECUTIE PE A 7, LOTUL 2 TRIFESTI-GHERAESTI – Constructorul este mobilizat in mod special in zona nodurilor rutiere

Imagini aeriene de pe santierul autostrazii A7, Bacau – Pascani, lotul 2, Trifesti – Gheraesti.

Compania Nationala de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR), Directia Iasi, anunta pe Facebook ca stadiul de executie pe acest lot a ajuns la 48%, constructorul fiind mobilizat in mod special in zona nodurilor rutiere (Roman-Sud, Roman-Vest si Roman-Nord), dar si in zona structurilor de pe traseu (poduri, viaducte, supratraversari drumuri secundare).

Montarea parapetului

De asemenea, mixturile asfaltice sunt asternute pe aproape intreaga lungime a traseului, pe unele sectoare fiind montat parapetul metalic, sistemul de iluminat, cu pregatiri pentru trasarea marcajului rutier.
Antreprenor: ASOCIEREA S.C. SPEDITION UMB S.R.L. – S.C. SA&PE CONSTRUCT S.R.L. – S.C. TEHNOSTRADE S.R.L.
Lot 2 Trifesti – Gheraesti: 18,99 km
Data semnarii: 15.02.2023
Stadiu fizic lot 2: 48%.

Articolul precedentSE ASTERN MIXTURILE ASFALTICE PE A7 – Acestea se fac pe lotul 3 Bacau – Pascani

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.